Masz pytania? Dzwoń! +48 7337-74-253

Jak przeżyć letnie festiwale

Letnie festiwale muzyczne wymagają od nas życia na wysokich obrotach – nie ważne czy chodzi o Ultra Music Festival w Chorwacji czy Reggaeland w Płocku. Wszędzie musicie być przygotowaniu na niezaplanowane przygody. Festiwale takie są mega okazją do zobaczenia wielu ze swoich ulubionych artystów w bardzo krótkim czasie. Są też również częstym miejscem, gdzie możecie paść ofiarą nieplanowanych, mało przyjemnych wydarzeń.

Pamiętajcie, że festiwale muzyczne nie są jedynie miejscem gdzie cieszycie się z obecności i występów waszych ulubionych gwiazd. Czekają Was tam również długie godziny spędzone na słońcu, z ograniczonym dostępem do przyzwoitego jedzenia i picia oraz długie kolejki do niekoniecznie luksusowych łazienek. Jeśli właściwie przygotujecie się na taki festiwal Wasze szanse na mega fun na świeżym powietrzu znacznie wzrosną, po samym festiwalu zaś będziecie go lepiej wspominać a nie spędzać czas na odchorowywaniu. SHAKE IT! ma dla was kilka rad co zrobić by tegoroczne festiwale były niezapomniane i to w pozytywnym tego słowa znaczeniu.

1. Najważniejsze zasady SHAKE IT! nie tylko na studenckich wakacjach

Najważniejsze jest: bezpieczeństwo, koleżeństwo i zdrowy rozsądek. Są to trzy kluczowe zasady SHAKE IT! którymi kierujemy się na każdym naszym wyjeździe studenckim, jak i w codziennym życiu. Wy również powinniście o nich pamiętać w trakcie festiwalowych szaleństw.

2. Ułóż plan na czas festiwalu

Dokładnie zaplanuj swój pobyt na festiwalu. Zaznacz kiedy chcesz koniecznie być i podziwiać ulubione gwiazdy a kiedy nie warto się nawet wybierać na miejsce festiwalu. Zaplanuj cały dzień by było w nim jak najwięcej czasu na zabawę, pamiętając o jedzeniu, piciu, śnie i higienie.

3. Pamiętaj o jedzeniu i piciu

Nie można zapomnieć o tym jakże ważnym czynniku. Pamiętaj by jeść regularnie, a napoje, szczególnie latem, pić w zwiększonych ilościach. Podczas festiwali muzycznych jesteśmy narażeni na brak dostępu do porządnego jedzenia a najczęściej pod ręką znajdować będziemy fast foody. Dla tego też pamiętać należy o właściwych posiłkach poza areną koncertów, które uzupełnią Wasze braki po często całonocnej zabawie. Płyny natomiast należy przyjmować ciągle, szczególnie jeśli jesteśmy wystawieni na długie działanie promieni słonecznych. Nie można dopuścić do odwonienia organizmu!

4. Sen w każdej wolnej chwili

Śpij kiedy tylko możesz! Sen również zaplanuj podobnie do czasu, który chcesz spędzić na festiwalu. Nocne życie, ciągłe wystawienie na działanie promieni słonecznych, alkohol, zwiększony wysiłek fizyczny podczas koncertów, powodują u nas zwiększone zmęczenie. Przez dwa albo trzy dni festiwalu możemy nie odczuwać bezpośrednich skutków takiego trybu życia ale nie warto osłabiać odporności organizmu i narażać go na szwank, lub pozwolić na to by zmęczenie zrujnowało nasz misterny plan zabawy z naszymi idolami. Pamiętajcie o tym, iż najlepsza drzemka trwa 26 minut, a najbardziej efektywny sen to wielokrotność okresów po 1,5 godziny.

5. Ochrona przed Słońcem

Jeśli już macie przygotowany dokładny plan godzina po godzinie, jesteście wypoczęci, najedzeni i napici, możecie wybierać się na miejsce festiwalu. Ale zaraz zaraz, przecież na zewnątrz ogromny skwar, żar leje się z nieba. Trzeba się przed tym zabezpieczyć. Krem do opalania o dużym faktorze i nakrycie głowy to nieodzowny atrybut każdego uczestnika festiwalu. Więcej o tym jak bezpiecznie się opalać w trakcie studenckich wyjazdów czy festiwali muzycznych możecie przeczytać w naszym wpisie na blogu.

6. Używki na festiwalach

A dokładnie ich nadmiar… Miało być tak super a nie możecie wczuć się w klimat koncertu, mimo że występuje Wasz ulubiony artysta? Myślisz może piwo, szocik, nic przecież nie zaszkodzi. Pojawiają się też propozycje innych używek. Jako ekipa SHAKE IT! stanowczo odradzamy tego typu działania. Do dobrej zabawy potrzebna jest dobra ekipa, a taką właśnie zapewniamy. Jeśli jednak zdecydujesz się na jakiekolwiek używki, pamiętaj iż są one w większości zakazane podczas trwania festiwali oraz prawem krajów w których są one organizowane. A alkohol należy pić z umiarem….. chociaż umiar nie zawsze chce pić z nami. Pamiętaj, że każdy kij ma dwa końce i substancje, które miały pomóc Ci się bawić, mogą sprawić, iż Twoja zabawa będzie krótsza niż zakładał to Twój misterny plan i skończy się nie koniecznie w miły sposób.

7. Bądź w kontakcie ze znajomymi

Brać telefon czy nie…? Co się stanie jak go zepsuję albo go zgubię? A co jeśli Ty sam się zgubisz albo coś Ci się stanie? Właśnie wtedy będzie potrzebny Ci telefon. Jest to tylko jeden z wielu gadżetów, który można naprawić lub kupić nowy i ma służyć nam dla lepszego życia. Zabierz go koniecznie ze sobą i zapisz przed rozpoczęciem koncertów numer ICE do kogoś bliskiego z kim służby medyczne lub znalazca Twojego telefonu będzie się kontaktował w razie potrzeby. Jeśli wybierasz się na festiwal z grupą zorganizowaną zapisz koniecznie telefon do organizatora!

8. Higiena

Długie godziny w tłumie ludzi, w promieniach gorącego słońca, z dala od porządnej toalety mogą być przyczyną niemiłych zapachów. W trosce o swoją higienę przez wyjściem na festiwal dobierzcie odpowiedni ciuchy, które zapewnią wam komfort jeśli chodzi o temperaturę waszego ciała i przewiew powietrza. Ubierzcie się wygodnie a nie modnie. Dodatkowo możecie zabrać ze sobą płyn do odkażania rąk, dostępny w każdej aptece w buteleczkach po 20 ml, lub chusteczki do mycia rąk i twarzy. Paniom nie polecamy zbyt mocnego makijażu a nawet odradzamy jakikolwiek makijaż.

9. Aplikacje mobilne na czas festiwali

Wiele organizacji, które zajmują się przygotowaniem festiwali pokusiło się o przygotowanie aplikacji mobilnych dotyczących Waszego festiwalu. Sprawdźcie dostępność takich aplikacji a na pewno nie pożałujecie. Dzięki nim łatwiej będzie Wam dotrzymać misternego planu, który przygotowywaliście przed festiwalem a w razie potrzeby uzyskacie za pomocą tej aplikacji odpowiedz na nurtujące pytania, lub uzyskacie pomoc na miejscu.

10. Dobra zabawa :)

Jeśli zastosujecie się do powyższych zasad a na festiwalu naprawdę pojawią się wasze ulubione gwiazdy to ostatni punkt zrealizuje się sam. I tego właśnie życzy Wam cała ekipa SHAKE IT!

Share this post
  , , , , , ,


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *