Masz pytania? Dzwoń! +48 7337-74-253

ICE – co to właściwie jest?

Coraz częściej w wielu miejscach możecie zobaczyć skrót ICE. U nas także, przy zapisywaniu się na wyjazd, prosimy o podanie tej informacji. Co to właściwie jest?

Za wikipedią:
I.C.E. lub ICE (ang. In Case of Emergency, pol. w nagłym wypadku) – skrót informujący ratowników, do kogo powinni zadzwonić w razie nagłego wypadku. Stosowany przeważnie w dwóch formach:

  • w książce adresowej telefonu komórkowego – jako kontakt „ICE” wpisuje się numer telefonu wybranej osoby. Jeśli takich osób jest kilka, to oznacza się je hasłami „ICE1”, „ICE2” itd.
  • na karcie „ICE” wielkości wizytówki wpisuje się imię, nazwisko i numer kontaktowy najbliższych osób. Kartę powinno się nosić cały czas przy sobie, jednak nie w portfelu.

Najlepszą opcją jest zatem odpowiednie oznaczenie kontaktu w telefonie komórkowym (…). W razie wypadku służby ratownicze często nie wiedzą, z kim mają się skontaktować w sprawie osoby poszkodowanej. Skrót ICE jest znany ratownikom na całym świecie i pozwala na uzyskanie ważnych informacji o poszkodowanym (przyjmowane leki, choroby, itd.).

Share this post
  , , , , ,