Masz pytania? Dzwoń! +48 7337-74-253

Zimowe aplikacje na telefon

W dzisiejszych czasach mało kto jest w stanie obyć się bez telefonu na dłużej niż kilka godzin. Smartfony stały się nie tylko nierozłącznymi towarzyszami naszego codziennego życia, ale również źródłem wielu przydatnych ułatwień. Liczba dostępnych aplikacji na telefon rośnie w zawrotnym tempie a my nie zawsze potrafimy zdecydować, które z nich są naprawdę warte naszej uwagi. W związku z tym, jak i szybko zbliżającym się wyjazdem do Val di Fiemme, SHAKE IT! Team wybrał dla Was  (i przetestował!) najciekawsze zimowe aplikacje.

Aplikacje I : Mapy stoków

ski mapsAbsolutnie nie posiadacie orientacji w terenie i czujecie, że w nowym mieście zgubilibyście się w ciągu sekundy? Ski Maps powstało z myślą o Was. Aplikacja ta zawiera mapy stoków z resortów zimowych na całym świecie (w tym oczywiście i z Val di Fiemme). Nie tylko pozwala na wcześniejsze zaplanowanie tras, którymi chcecie się rozkoszować w danym dniu, ale również korzystając z GPS precyzyjnie zaznacza Waszą pozycję na mapie, niezależnie od tego czy grzecznie trzymacie się trasy czy też postanowiliście poszaleć na muldach poza nią.  Dodatkowo udostępnia widok z kamer na stokach, jeśli byście byli chętni upewnić się co do warunków na nich panujących. Biorąc wszystko pod uwagę uważamy wydane na tą aplikację $2.99 jako trafioną inwestycję.

Obecnie jest ona dostępna jedynie na iPhone’a, ale równie wartą polecenia alternatywą dla użytkowników Androida jest aplikacja Ski TrailMaps. Ciutkę mniej precyzyjna niż Ski Maps ale za to w wersji standardowej dostępna za darmo, zaś w wersji Ski TrailMaps Pro pozwala również na dostęp do prognozy pogody i kamer internetowych danych resortów.

Aplikacje II : Pogoda

allsnowW wielu narciarskich destynacjach warunki pogodowe panujące w miejscowości, w której się zatrzymaliście są z goła odmienne od tych, które czekają Was na stoku. Jeśli nie lubicie być zaskoczeni nagłą śnieżycą czy też temperaturą przypominającą raczej tą tropikalną, to AllSnow jest aplikacją dla Was. Dostępna za darmo za równo na iPhone’a jak i Androida, nie tylko udostępnia mapy tras zjazdowych w opcji offline ale przede wszystkim przedstawia warunki śniegowe oraz prognozę pogody dla ponad 2000 ośrodków narciarskich (również dla sztucznych stoków! – choć warszawskie Szczęśliwice się nie załapały). Posiada również możliwość ustawienia alarmu ostrzegającego o większych opadach śniegu w Waszej okolicy. Dodatkowo AllSnow w bardzo podstawowym zakresie śledzi Wasze zjazdy i przedstawia ich statystyki.

Aplikacje III : Statystyki

aplinereplayW każdym z nas drzemie duch rywalizacji. Dzięki aplikacji Alpine Replay możecie teraz bez problemu porównywać swoje narciarskie czy snowboardowe osiągnięcia ze znajomymi na całym świecie. Jest to nie tylko najbardziej szczegółowa aplikacja prezentująca na mapie dokładną trasę Waszego zjazdu, umożliwia również zapisanie takich danych statystycznych jak największa prędkość, odległość, czy zmianę wysokości n.p.m. Nasze serca podbiła jednak opcją nagrywania 15 sekundowych filmików ze śniegowymi szaleństwami, na które następnie nakłada dodatkowe informacje o klipie, jak np. prędkość obiektu. Jest to miła odmiana dla Instagramowiczów pragnących pochwalić się przed znajomymi swoimi wyczynami.

Dostępna za darmo zarówno dla użytkowników produktów Apple’a jak i Google’a.

Aplikacje IV : Tricki

trickbagTeraz coś dla snowboardzistów. Aplikacja Trick Bag zestawia najbardziej popularne tricki snowboardowe wraz z instruktażowymi klipami (które można ściągnąć na telefon by następnie odtwarzać bez potrzeby przeciążania naszego roamingu) i słownymi opisami co po kolei trzeba wykonać. Można na niej tworzyć wishlisty ze sztuczkami, których planujemy się nauczyć jak i spis tricków, które już opanowaliśmy. Dla prawdziwych zapaleńców desek posiada również quiz wiedzy. W naszym mniemaniu jedyną jej wadą jest relatywnie wolne tempo działania – wymaga  ona od nas uzbrojenia się w cierpliwość.

Aplikacja jest możliwa do ściągnięcia i na iPhona i na Androida ale niestety za opłatą wysokości $1,99.

Aplikacje V : Apres ski

tripsterGdy pora już schodzić ze stoków prawdziwa zabawa dopiero się zaczyna! Apres ski, czyli wszelkiego rodzaju socjalizowanie się po nartach, jest obowiązkowym punktem w planach jakiegokolwiek wypadu w góry. Nie zawsze jednak wiemy, które miejsca warto odwiedzić i gdzie nie nadszarpniemy swojej kieszeni. I tu właśnie w grę wchodzi Tripster Ski – aplikacja, dzięki której nie ominą Was żadne happy hours, promocje na wynajem sprzętu sportowego czy ciekawe lokalne knajpki. Na chwilę obecną serwis obejmuje jedynie rejon Alp ale planuje dalszą ekspansję w najbliższym czasie. Aplikacja jest dostępna na obu systemach operacyjnych bez żadnych opłat.

Wyposażonym w taki zestaw aplikacji żadne wypady zimowe nie są straszne. Szkoda tylko, że nie ma aplikacji, która również przygotowałaby na najgrubszy wyjazd tej zimy –  SHAKE IT! Snow Party… ;)

Share this post
  , , , , , , , , , , , ,


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *