Masz pytania? Dzwoń! +48 7337-74-253

Zima – za co ją kochamy

Nadszedł już grudzień, i choć póki co zimy jeszcze nie widać na pewno zawita do nas w najbliższym czasie a wraz z nią przenikliwy mróz, kierowcy nie przygotowani na opady śniegu, wstawanie przed wschodem słońca i wracanie do domu już po zmroku, szaruga, koksowniki na ulicach, zaparowane szyby w autobusach, odśnieżanie samochodu zamarzniętymi rękoma czy też którekolwiek z pozostałych spraw, które sprawiają, że plujemy sobie w brodę jak mogliśmy kiedykolwiek narzekać na lato… Nie powinniśmy zapominać jednak o tych wszystkich wspaniałych rzeczach związanych z zimą, z których na dobrą sprawę możemy korzystać tylko o tej porze. SHAKE IT! Team ma dla was listę 5 aktywności, które umilają nam te mroźne dni i sprawiają, że co roku wyczekujemy ich nadejścia:

1. Zabawy na śniegu

unsplash_52d82741a4c2f_1

Wszechobecna biel – płatki śniegu lecące z nieba, śnieg na ulicach, na chodnikach… Czemu by go nie wykorzystać! Jest tyle opcji do wyboru: wyścigi na sankach, bitwa śnieżna, lepienie bałwana czy też odciśnięcie aniołków na śniegu… Wystarczy zebrać paczkę znajomych a materiałów do zabawy znajdziecie wszędzie pod dostatkiem. Bądźcie kreatywni! Dajcie się ponieść płynącej w waszych żyłach ułańskich fantazji i do dzieła!

2. Grzane napoje wyskokowe

hot coffee

 

Czy będzie to grzane piwo, wino, ajerkoniak czy herbata „z prundem” prawdą jest, że nie ma nic lepszego na odegnanie zimna z kości niż grzaniec. Wraz z nadejściem mroźnych dni wiele z restauracji i pubów włącza takowe przysmaki do swojej oferty, my jednakże preferujemy trunki domowej roboty. Cóż może być przyjemniejsze w grudniowy wieczór niż pichcenie wraz ze znajomymi ulubionego grzańca? Dziwne jest tylko to, że napoje te mają w zwyczaju w magiczny sposób znikać w trakcie „sprawdzania proporcji” i rzadko kiedy mają szansę dotrwać do końcowej degustacji… ;) Kilka propozycji przepisów na smakowite grzańce możecie znaleźć na naszym blogu – Zimowe Grzańce.

3. Leniwe popołudnia z książką w ręku

photo-1421338443272-0dde2463976a

Na dworze mróz, ciemna noc choć to dopiero 17 godzina, nie gonią Was żadne terminy i możecie w końcu zapaść się wygodnie w fotel, przykryć szczelnie kocem, zaopatrzyć w ulubione smakołyki i nadrobić literackie zaległości. Powieść, którą od dawna planowaliście przeczytać a może ulubiona książka z dzieciństwa czytana po raz tysięczny – ważne, że na krótką chwilę możecie przenieść się w dowolny świat. Nic tak nie potrafi oderwać od szarej rzeczywistości by przenieść w świat wielkich romansów, tragicznych bitew, nieodkrytych lądów czy

4. Nieskrępowane obżarstwo

food-sweet-cookies-christmas

 

Kiedy indziej pofolgować swoim kubkom smakowym jak nie zimą, gdy niezliczone warstwy ubrań skrzętnie ukryją wszelki niechciany tłuszczyk…? Te kuszące ciasta, babcine pierożki, świąteczne pasztety, gorące czekolady w zimowe wieczory, bożonarodzeniowe resztki – mniam! Wyrzuty sumienia nie mają żadnej racji bytu – my wychodzimy z założenia, że kochanego ciałka nigdy za wiele, a dodatkowo przecież przez te mrozy traci się tyle energii, że trzeba jakoś nadrobić kalorie… Prawda? Odpuszczenie sobie rygoru dietetycznego jest więc jak najbardziej usprawiedliwione!

5. Wspólne ogniskowanie

bonfire-925359_1920

 

Gdy nastanie już wieczór i macie ochotę spędzić go wraz ze znajomymi czemu by nie rozpalić ogniska! Jest to wyśmienita okazja do najedzenia się kiełbasek, wysłuchania opowieści różnej treści i poznania się trochę bliżej. Ciepło bijące od ognia wraz z góralską herbatką rozgrzeją was jak nic innego w zimową noc. A jak doda się jeszcze do tego kulig to już pełnia szczęścia! Wykorzystajmy ten zimowy czas by oderwać się od komputerów i wraz ze znajomymi przyjemnie spędzić czas na dworze przy akompaniamecie dzwonków sań, skwierczących kiełbas i śmiechu niosącego się hen po górach.

To tylko niektóre z zimowych propozycji – większość z nich planujemy wypróbować już w najbliższym miesiącu w czasie (nie)zapomnianego sylwestra w Czarnym Groniu!
Za co Wy kochacie zimę najbardziej?

Share this post
  , , , , , , , , ,


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *