Masz pytania? Dzwoń! +48 7337-74-253

Studenckie Włochy – dlaczego warto je odwiedzić?

Piaszczysta plaża, litry pysznego wina i jedna z najlepszych kuchni na świecie. Brzmi jak banał, prawda? Dlatego spójrz na to z innej strony, a przekonasz się, że studenckie Włochy jako destynacja wakacyjnych podróży, wcale nie muszę być banalne!

Usiądź spokojnie i pomyśl sobie: wstajesz rano, dzień jest słoneczny, zawiewa delikatna bryza. Otwierasz drzwi balkonowe i widzisz riwierę palmową i niekończące się morze. Szybko zjadasz śniadanie, żeby nie marnować ani chwili opalania. Drzwi apartamentu już zamknięte, i gwarantujemy Ci, że nie zdążyłbyś doczytać tego tekstu do końca, a już mógłbyś być na plaży. Tak wygląda każdy dzień w Cupra Marittima. Chcesz sobie zrobić odpoczynek od słonej, morskiej wody? Nic prostszego! Po wyjściu z apartamentu wchodzisz do windy i naciskasz przycisk z numerem 5. Wysiadasz i jesteś na dachu… z basenem. Czy może być coś piękniejszego i wygodniejszego? Nie sądzę ;) Chociażby dlatego, że poza basenem czeka tam na Ciebie DJ, który zadba o świetną oprawę muzyczną. Wszystko fajnie, ale nie należysz do osób, które są w stanie usiedzieć w miejscu dłużej niż kilka dni? Idealnie! Z SHAKE IT! we Włoszech nie grozi Ci nuda – o to kilka z atrakcji jakie zapewniamy na wyjeździe.

gondola

Romantyczne Włochy, czyli dzień spędzony w Wenecji

118 wysepek, 400 mostów i kilometry kanałów wypełnionych gondolami. Tak – mowa o Wenecji. Idealne miejsce, żeby odpocząć od transportu spalinowego. Tu liczy się tylko transport wodny i pieszy. Są i tacy, którzy twierdzą, że Wenecja jest miastem bardziej romantycznym niż Paryż. Zabytkowa zabudowa, lokalne, małe restauracje; wąskie uliczki i godziny spacerów – brzmi całkiem nieźle. ;)

Masa imprezowych emocji

Masz ochotę na imprezę w dużym klubie, gdzie poznasz dużo nowych ludzi i będziesz się świetnie bawić? Kierunek jest jeden! Rimini! Ten słynny kurort uważany jest za włoski odpowiednik hiszpańskiego Lloret de Mar – z tą małą różnicą, że samo miasto zachowuje włoski klimat. Klub na klubie, masa modych ludzi nastawionych na imprezy i to wszystko w najpiękniejszej scenerii.

Masz ochotę na trochę adrenaliny i świetnej zabawy? Wybierzmy się zatem do największego włoskiego parku rozrywki. Mirabilandia – bo o niej mowa – to 30ha, na których mieszczą się 44 atrakcje. Wśród nich kolejki, dom strachu i atrakcje wodne. Do tego restauracje i sklepiki. W sam raz na spędzenie całego dnia. A żeby dać Ci wyobrażenie o jednej z kolejek górskich powiem tak… Najszybszy, fabrycznie produkowany samochód na świecie osiąga 100 km/h w 2,8 sekundy… iSpeed robi to w dwie. Piszesz się na to? My bezapelacyjnie!

city-capital-italy-historical

Obowiązkowy przystanek na mapie Włoch – Wieczne Miasto

Enklawy, enklawy, enklawy… Wróć! Są tylko dwie. Niezależnie od wiary czy wyznania to trzeba zobaczyć. Mowa o państwie, w którym statystycznie przypada dwóch Papieży na kilometr kwadratowy. Watykan to po prostu piękno architektury, którego nie sposób opisać. No i dodajmy do tego kolorowe mundury szwajcarskiej straży watykańskiej ;) Jest to tylko jedna z rzeczy do zobaczenia w trakcie wypadu do wiecznego miasta – Rzymu. W nim można by spędzić całe lato a i tak nie starczyło by czasu by pozachwycać się wszystkimi zabytkami, nastrojowymi uliczkami, pachnącymi pastami i orzeźwiającym winem.

Miniaturowe państwo w państwie

A jak już przy enklawach jesteśmy… Przyszła pora na państwo, które chyba jako jedyne przegrywa z polską Reprezentacją piłki nożnej – San Marino oczywiście :) Położone na wzgórzu, z zabudowaniami robiącymi wrażenie i widokami, które zapierają dech w piersiach. Z żadnego innego miejsca nie zrobicie sobie takich ładnych zdjęć – serio! A dodatkową ciekawostką jest fakt, że po wejściu do dowolnego sklepu macie naprawdę duże szanse, że obsługa odpowie Wam w języku polskim! I nie – nie jest to druga Anglia czy Irlandia – tam ludzie po prostu lubią Polaków i duża część populacji mówi w naszym rodzimym języku.

Włochy to wspaniały kraj, w którym każdy znajdzie coś dla siebie – od wiekowych budowli i dobytku naszej kultury, poprzez totalny relaks na plaży z kieliszkiem wybornego wina w dłoni, aż po szalone imprezy w lokalnych klubach. Jak ktoś pojedzie tam raz, ma zagwarantowane, że prędzej czy później zapragnie tu powrócić.

Share this post
  , , , , , , , , ,


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *