Masz pytania? Dzwoń! +48 7337-74-253

Stoki w Val di Fiemme

Kiedy podjęliśmy się napisania tego tekstu, znajomi stwierdzili, że na pytanie “Jakie są ośrodki narciarskie w Val di Fiemme?” odpowiemy krótko – “Są zaje***te, polecamy”. Faktycznie są, ale wtedy ten artykuł skończyłby się wraz z najbliższą kropką, dlatego też podjęliśmy wyzwanie i poszperaliśmy. Będą literki, cyferki i trochę mapek, zdjęć i filmów – wszystko po to, żebyście mieli pewność, że studencki wyjazd do Val di Fiemme z SHAKE IT! to najlepszy możliwy wybór! :)

Ski Center Latemar

ski center latemar

Środkowa część Dolomitów Alpejskich, ze stacją w Obereggen to miejsce, które – nie ukrywajmy – nada się dla każdego, niezależnie od tego czy kiedykolwiek miał na nogach snowboard lub narty. 48km tras, z czego 9km to trasy łatwe, 38km to trasy średnie i 7km to trasy trudne. Całość rozciąga się na wysokości od 1550m n.p.m.do 2388m n.p.m.

Dodajmy do tego jeszcze ok. 3-kilometrowy tor saneczkowy, który zapiera dech w piersiach i jeden z najlepszych snowparków w Alpach. Zachęceni? To świetnie, ale to nadal nie wszystko. Nie zapominajmy o całej masie knajpek i bogatym zapleczu apres ski, bo piwko czy Bombardini po kilku zjazdach wchodzi najlepiej!

Alpe Lusia

alpe lusia

To chyba jeden z najlepiej nasłonecznionych rejonów narciarskich, dodajmy do tego jeszcze 15km łatwych tras, 4km tras średnich i 4km trudnych i dostajemy świetne miejsce na zimowy, aktywny wypoczynek. To chyba najłagodniejszy ośrodek narciarski, który odwiedzamy. Rozciąga się na wysokości od 1370m n.p.m. do 2380m n.p.m. i wydaje się być idealnym wyborem na dzień kiedy przemawia przez nas chill, chcemy pojeździć, ale też podziwiać piękne widoki. Gdzie robić zdjęcia jak nie tu? W końcu coś musimy udostępniać swoim znajomym, żeby wiedzieli jak świetnego wyboru dokonaliśmy tej zimy ;)

Alpe Ceremis

alpe ceremis

Alpe Cermis ze stacją w Cavalese to przede wszystkim najbardziej znany i, wydawałoby się, najspokojniejszy z ośrodków przygotowany do nauki jazdy ze względu na łagodne stoki. Rozciągają się na wysokościach od 860m n.p.m. do 2267m n.p.m., gdzie czaka na nas 8 łatwych tras, 5 średnich i 2 trudne. Powiecie mało? Mimo wszystko Cavalese słynie ze świetnej, czarnej trasy, przygotowanej dla zaawansowanych amatorów zimowych sportów – Olimpii. 1350m różnicy poziomów i ponad 7km długości tej trudnej trasy to gratka dla każdego, kto na nartach lub desce czuje się naprawdę pewnie. To chyba ze względu właśnie na tę trasę najbliższy szpital znajduje się właśnie w Cavalese. ;)

Jeśli nadal macie pewne wątpliwości i pytania – zapraszamy na LiveChat na www.shakeit.pl, a na pewno przekonamy Was do tego, że studencka zima z SHAKE IT! w Val di Fiemme to wyjazd, który na zawsze pozostanie w Waszej pamięci!

Share this post
  , , , , , , , , ,


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *