Masz pytania? Dzwoń! +48 7337-74-253

Hiszpania śladami Gry o Tron

Czy tak jak My jesteście fanami Gry o Tron? Może marzy Wam się szalona studencka podróż do miejsc, w kótrych odgrywały się największe intrygi Waszych ulubionych bohaterów? Zabieramy Was do słonecznej Hiszpanii gdzie można odwiedzić 5 niesamowitych scenerii najgłośniejszego serialu w historii.

Girona, Katalonia (Stare Miasto, Braavos)

 

Girona to średniowieczne miasto, oddalone o około godzinę drogi od Barcelony. Posiada jedną z najlepiej zachowanych średniowiecznych starówek w Hiszpanii, z jedną z największych historycznych dzielnic żydowskich w Europie. Miejsce to stało się planem filmowym dla Starego Miasta Braavos, właśnie tutaj znajdowała się filmowa Cytadela – miejsce treningu mistrzów Siedmiu Królestw. Ekipa filmowa kręciła sceny do serialu z wieży Katedry, dzięki czemu można tam dostrzec odległe krajobrazy, arabskie łaźnie czy dzielnice żydowską. Miejsce to jest dodatkowo na wyciągnięcie Waszej ręki – w trakcie naszego studenckiego wyjazdu do Hiszpanii możecie wziąć udział w wycieczce fakultatywnej do Girony i samemu przejść się uliczkami starówki by móc w pełni wczuć się w kwiat rycerstwa Siedmiu Królestw!

Bardenas Reales, Navarra (Morze Dothraków)

Źródło: http://www.nationalgeographic.com.es

Położony w północno-wschodniej Hiszpanii, niedaleko Tudeli, Park Narodowy Bardenas Reales, przypomina pustynię pokrytą wielowiekowymi formacjami skalnymi. To obszar zajmujący powierzchnię około 42.000 ha, wyróżniają go poddawane erozji od milionów lat gleby złożone w znacznej mierze z piaskowca, gliny oraz gipsu.  Jest on jednym z najbardziej zniewalających i zapierających dech w piersiach teł, które pojawiają się w serialu (choć dopiero w szóstym sezonie). Owładnięty tajemnicą, staje się miejscem spotkania królowej Daenerys Targaryen z nieprzyjaznym khalasarem, jednym z członków bractwa Dothraki. Jeśli więc czujecie, że Khaleesi to Wasze drugie wcielenie – to jest miejsce dla Was!

Zamek Santa Florentina, Canet de Mar, Barcelona (Horn Hill)

Źródło: http://castelldesantaflorentina.com/

XI-wieczna forteca Santa Florentina, położona na północy Barcelony była miejscem, zamieszkałym przez ród Tarlych w szóstym sezonie Gry o Tron. Otoczony zielenią zamek, z licznymi pałacowymi wieżyczkami i eleganckimi dziedzińcami, zaprojektowanymi przez słynnego secesyjnego architekta, Lluis’a Domenecha I Montanera, posłużył za tło do scen walk w ostatnich odcinkach szóstego sezonu. Must see dla każdego, kto od początku kibicował Ser Śwince w trakcie jego przygód jako brat Nocnej Straży.

Alkazar w Sewilli (Wodne Ogrody Dorne)

 

Sewilla, położona na południu kraju, stała się Dorne na potrzeby 5 sezonu „Gry o tron”. Jamie i Bronn próbowali odbić Myrcellę w słynnych ogrodach Alcazar  – dawnego pałacu królewskiego, którego początki sięgają XI w., kiedy rezydowali tutaj przedstawiciele kalifatu kordobańskiego. Jest najważniejszym zabytkiem stolicy Andaluzji. Dodatkowo, Osuna, arena walk byków położona nieopodal Sewilli, została wykorzystana jako arena walki w Meereen. To właśnie stamtąd Daenerys odleciała na smoczym grzbiecie pod koniec sezonu.

Italica (King’s Landing Dragonpit)

Miasto założone przez rzymskiego wodza Scypiona Afrykańskiego jako osada dla weteranów drugiej wojny punickiej, a aktualnie stanowisko archeologiczne na terenie gminy Santiponce, w pobliżu Sewilli. Jednak po wyemitowaniu ostatniego sezonu na zawsze będzie się kojarzyło z miejscem spotkania trzech Lannisterów, dwóch Targaryenów, dwóch Greyjoyów, dwóch smoków i jednego umarłego. Więcej nie możemy jednak zdradzić! Szzzza!

Jak widzicie Hiszpania to nie tylko wspaniały wypoczynek wakacyjny, piękne plaże i tętniące życiem miasta. To również piękne starożytne zamki i areny, wąskie uliczki starówek i rozległe ogrody. Nie dziwne, że aż tyle scen z  Gry o Tron zostało nagrane właśnie tutaj. Jeśli macie ochotę zobaczyć choć część z nich na żywo zapraszamy na nasze wrześniowe wyjazdy do Hiszpanii.

 

Share this post
  , , , , , , ,


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *