Masz pytania? Dzwoń! +48 7337-74-253

TOP 7: Filmy o podróżach

Kto by nie chciał podróżować przez cały rok… Co miesiąc inny kontynent, inny kraj, inna kultura. Na świecie jest tyle pięknych miejsc, że naturalną jest obawa przed ograniczonym czasem na ich zwiedzenie. I tutaj z pomocą przychodzi kino – choć do prawdziwej podróży się nie umywa, oferuje nam przedsmak tego, co w danych destynacjach najpiękniejsze. Pozwala cieszyć się wspaniałymi widokami i poznawać odległe kultury z zacisza wygodnej kanapy. Dodatkowo może często służyć za inspirację dla naszego kolejnego studenckiego wyjazdu. Jeśli nie macie zaś pomysłu, co wrzucić na ekran w najbliższym czasie, przedstawiamy Wam nasze ulubione filmy o podróżach, które wzbudzą w Was chęć ruszenia w drogę.

Rzymskie Wakacje

Zachwycająca Audrey Hepburn i jeszcze wspanialszy Rzym w tle – czego można chcieć więcej od życia. Oczywiście Gregore’go Pecka! ;) I tak otrzymujecie przepis na sprawdzone chillowe popołudnie owiane włoską atmosferą romansu. Po krótce: księżniczka pragnie spędzić incognito czas w Rzymie, a towarzyszy jej przez cały czas dziennikarz dobrze zdający sobie sprawę z jej prawdziwej tożsamości. Już we wrześniu będziecie mieli szansę na własną rękę spędzić cały dzień w Rzymie by tak jak Audrey, robić co tylko będziecie chcieli – spacerować uliczkami, przeżyć kilka przygód i zajadać się gelato.

Vicky Cristina Barcelona

Jeśli marzy Wam się gorący romans pod słońcem kolorowej Barcelony to film Vicky Cristina Barcelona jest dla Was. Opowiada o dwóch Amerykankach, które przyjeżdżają na wakacje do Hiszpanii i wplątują się w seksualną przygodę z poznanym (don) Juanem. Film pełen jest pociagających ujęć, i to nie tylko Barcelony. Ostrzegamy! Po obejrzeniu filmu gwarantowane niekontrolowane ciche (albo i głośne, a co!) nucenie pod nosem ścieżki dźwiękowej! ;)

Into the wild

Nastepny film na naszej liście jest przykładem na to, że nie każda podróż musi się skończyć szczęśliwie – najważniejsze, że w ogóle w nią wyruszyliśmy. Into the Wild (w polskiej wersji zatytułowane “Wszystko za życie”) opowiada historię chłopaka, który po ukończeniu studiów zamiast od razu dać się wciągnąć w wir budowania kariery, wybiera się najpierw w podróż autostopem na Alaskę. Bądźmy szczerzy – każdy z nas choć przez chwilę marzył, by zrobić sobie małą przerwę, rzucić wszystko i ruszyć przed siebie, z nadzieją na odkrycie, co tak naprawdę chcemy ze sobą zrobić.

Eat Pray Love

Kolejna pozycja, która pokazuje, że często musimy wyjechać i nabrać dystansu do otaczającego nas świata, by w pełni odnaleźć samych siebie. Główna boheterka, nieszczęśliwa w swoim codziennym życiu, postanawia wywrócić je do góry nogami – bierze rozwód i rusza w podróż do Włoch, Indii i Indonezji. Obserwując jak zajada się włoską kuchnią w Rzymie i Neapolu, odnajduje duchowość w Indiach a następnei zakochuje się na Bali, człowiek zastanawia się co jeszcze robi w domu i zaczyna szukać tanich biletów na następną podróż. Film od pierwszej do ostatniej minuty wypełniony jest pieknymi widokami, aromatami, które zdajemy się czuć nawet przed telewizorem, i refleksją o

Harry Potter

Bądźmy szczerzy – wielu z nas wychowywało się wraz z Harrym i jego magicznym światem u boku. Przeżywając wspólne przygody podświadomie zakochiwaliśmy się w różnych obliczach Londynu. Jest on jednym z głównych bohaterów serii o młodym czarodzieju i przewija się w tle od pierwszego wypadu na Peron 9 i 3/4 w Kamieniu Filozoficznym po ostatnie pełne napięcia sceny zniszczenia Millenium Bridge w Londynie przez Śmierciożerców. Seria pod wieloma względami pokazuje również akademickie oblicze życia w angielskiej szkole z internatem, które coraz mniej jest widoczne w dzisiejszym zdigitalizowanym świecie.

Pod słońcem Toskanii

Nie planujecie zrezygnować z życia w mieście? Zdecydowanie odradzamy oglądanie filmu Pod słońcem Toskanii! Przedstawiony w nim obraz słonecznej Toskanii, pełnej pysznych potraw, aromatycznych win, malowniczych wzgórz i… oczywiście nutki romantycznej miłości, w mgnieniu oka zachęci Was do porzucenia dotychczasowego mieszczańskiego trybu życia na rzecz przeprowadzki do włoskiego raju. Śledząc losy Frances przywracającej dawny blask jednemu ze starych domów Toskanii, nie trudno sobie wyobrazić, że można by i samemu prowadzić życie w sielankowej atmosferze Włoch

O północy w Paryżu

Filmów przedstawiających Paryż znajdziecie bezliku (osobiście polecamy jeszcze Amelię, Nietykalnych i oczywiście Przed zachodem Słońca) ale niewielu udaje się w tak elegancki sposób uchwycić ponadczasowe piękno tego miasta. O północy w Paryżu w sposób przewrotny opowiada o tęsknocie za tym, co było i już nie wróci. Zobaczymy w nim losy pary, która przyjechała do Paryża by zaplanować swój ślub, ale spędzają czas osobno: ona na tajemnych spotkaniach z byłym chłopakiem, on na odkrywaniu uroków Paryża poprzedniego wieku. Specyficzne poczucie humoru Woddiego Alena w połączeniu z wciagającym Paryżem lat 20-tych to gwarantowany sposób na popołudniowy relaks oraz niepohamowaną chęć odwiedzenia Paryża na własną rękę!

Mamy nadzieję, że tak przygotowana lista filmów związanych z podróżami utwierdzi Was w przekonaniu, że świat pełen jest pięknych miejsc czekających na odkrycie i szkoda marnować czas siedząc w domu. Na oglądanie filmów jeszcze przyjdzie pora (najlepiej tych nakręconych samemu podczas wakacji) a teraz najwyższy czas bookować kolejny studencki wyjazd w nieznane!

 

Share this post
  , , , , , , , , , , , , , ,


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *