Masz pytania? Dzwoń! +48 7337-74-253

Dlaczego warto surfować?

Wraz z nadchodzącym latem nieodłącznie zaczynają otaczać nas zewsząd surferskie klimaty – filmiki z niewyobrażalnie wielkimi falami przekazywane na Facebook’u, zdjęcia uśmiechniętej dziewczyn z deską pod pachą, znajomi opowiadający jak to próbowali swoich sił na fali na ostatnim wyjeździe. Ale tak naprawdę o co tyle szumu? Jeśli nie uśmiecha Wam się myśl o wskakiwaniu w mokrą piankę po to by następnie być przetarganym przez załamujące się fale najwyższa pora żebyście przełamali swoje wewnętrzne opory i zasmakowali w tym jednym z najbardziej wyzwalających sportów. O to Top 5 powodów według naszego SHAKE IT! Teamu dla których warto surfować i pomyśleć o wakacyjnym wyjeździe połączonym z nauką.

1. Wolność i swoboda

Ten moment, gdy woda delikatnie obmywa Wasze nogi podczas gdy cierpliwie czekacie na kolejną falę, może być jednym z  nielicznych momentów w Waszym życiu pełnych spokoju. Jest pewnego rodzaju błogość w możliwości odpłynięcia od problemów zostawionych na brzegu, w perspektywie jaką daje zdobycie dużej fali czy po prostu w unoszeniu się na wodzie nie myśląc o niczym konkretnym.

2. Wymówka dla podróży

Nie ma lepszej wymówki by ruszyć nawet na drugi koniec świata niż pogoń za falą. Jeśli czujecie, że przydałaby Wam się odmiana, nie możecie już usiedzieć w jednym miejscu i spragnieni jesteście nowych miejsc, twarzy i doznań – wystarczy sprawdzić, gdzie są dobre spoty do pływania i w drogę! Nawet jeśli mieszkacie przy najlepszym miejscu surfingowym (a bądźmy szczerzy – o Polsce tego powiedzieć się nie da) to zawsze jest przed Wami masa nieodkrytych jeszcze destynacji na surferskie wakacje. I to wcale nie jest tak, że po raz 5 jedziecie na urlop w jednym roku – Wy po prostu poszukujecie idealnej fali ;)

3. Wschody i zachody

Niezależnie od tego czy należycie do porannych ptaszków czy nocnych marków dzięki nauce surfowania będziecie mieli szansę zaobserwować jedne z najpiękniejszych wschodów i zachodów słońca. Choć na początku może być Wam ciężko opuszczać ciepłe łóżko bladym świtem szybko przekonacie się, że nie ma lepszej pory niż poranek lub tuż przed zmierzchem na codzienną sesję pływania. Pomijając fakt, że omijacie w ten sposób największy tłok na wodzie (wszystkie fale Wasze!) to pływacie przy najbardziej sprzyjających warunkach – spokojnych wiatrach od brzegu. Piękne wschody i zachody to zaś bonus, który tym bardziej sprawia, że warto zaczynać bądź kończyć dzień z deską pod nogami.

4. Bratnie dusze

To ludzie jakich spotykamy na swojej drodze kształtują nasze życie i nie ma to jak poznać inne osoby, które dzielą Wasze pasje czy poglądy na świat. Wszyscy surferzy mają swój charakterystyczny luz, poszanowanie dla natury i żywiołów oraz chęć przekraczania swoich granic. Nieważne więc w jakim zakątku świata się znajdziecie, na wodzie unoszą się na desce szybko złapiecie kontakt z innymi miłośnikami fal. I choć może surfing jest sportem, który kręci się wokół indywidualnego dreszczyku ze złapania fali, to wspomnienia te nabierają prawdziwej wartości dopiero jak możecie się z kimś nimi dzielić.

5. Rzeźba

Jeśli żaden z wcześniejszych argumentów Was nadal nie przekonał by dać surfingowi szansę to jest jeszcze jeden ważny powód – jest to jeden z najlepszych treningów dla całego ciała. Choć dla przypadkowego obserwatora surfing może się wydawać lekkim i przyjemnym sportem, by móc go opanować potrzebna jest nie lada kondycja i tężyzna. Trzeba nie tylko mieć siłę w rękach by wywiosłować się w odpowiednie miejsce, do tego wzmacniacie porządnie swój kręgosłup i mięśnie brzucha. Zresztą bądźmy szczerzy – czy któraś kiedyś widziała surfera na widok, którego nie wzdychała a panom zdarzyło się obojętnym okiem prześlizgnąć się po surferce? Nie wydaje nam się! :)

Koniec więc z wymówkami i czas przekonać się na własnej skórze jak wygląda prawdziwe życie surfera! A nie ma ku temu lepszego miejsca niż przepiękne wybrzeże Portugalii i nasza chillowa baza przy samej Lizbonie – jeszcze tylko przez miesiąc iście surferskie klimaty w wyjątkowej promocji First Minute.

Share this post
  , , , , , , , , , ,


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *