Masz pytania? Dzwoń! +48 7337-74-253

Destynacje na 2016 rok – 5 propozycji

Co roku różne portale podróżnicze prześcigają się w propozycjach na najatrakcyjniejsze destynacje nadchodzącego sezonu. SHAKE IT! Team przygotował dla Was własną listę 5 krajów, które warto odwiedzić w 2016 roku w czasie studenckich wyjazdów lub na własną rękę. Miejscówki te nie tylko przyciągają turystów zachwycającymi krajobrazami, bogatą historią, licznymi zabytkami czy też gościnną ludnością. Każde z nich jest dodatkowo w zasięgu ręki (a dokładniej portfela ;)) studenta.

1. Albania

Podczas gdy leżące nieopodal Grecja i Chorwacja są od dawna umiejscowione na wakacyjnym szlaku turystów, tak Albania pozostaje ciągle owiana tajemnicą dla szerszej publiki. Na tych, którzy zdobędą się na odwiedzenie tego orientalnego kraju czeka zaś nie lada gratka podróżnicza. Poczynając od zabytków wpisanych na światową listę UNESCO, jak miasto Butrint założone przez starożytnych Greków, przez dziewicze plaże Morza Jońskiego, zachwycające górskie jeziora, osmańską architekturę, aż po wyjątkową gościnę tubylców. Warto odwiedzić Albanię zanim reszta świata zauważy co ich omija!

2. Rumunia

Kolejną niedocenianą destynacją, która powinna zawitać do Waszego kalendarza jako MUST SEE 2016 to Rumunia. Odnajdziecie w niej takie cuda jak wielokolorowe średniowieczne miasta, pokryte strzelistymi drzewami zbocza Karpat, stolicę kraju – Bukareszt – tętniącą życiem nocnym i zachęcającą pysznymi lokalnymi potrawami. Ze względu na ukształtowanie geograficzne jest to idealne miejsce na roadtrip: z krętymi drogami przecinającymi piękne dzikie krajobrazy i prowadzącymi do niezliczonych historycznych miejscowości oraz owianych tajemnicą zamków. Biorąc pod uwagę architekturę, w której splata się gotyk, barok i styl romański, fascynującą historię oraz wspaniałe wybrzeże Morza Czarnego idealne na wakacyjny relaks, zaczyna brakować wymówek by nie jechać do Rumuni!

3. Czarnogóra

Ten Bałkański kraj swój niewielki rozmiar nadrabia ogromnym duchem. Pełna kolorów Czarnogóra to idealne połączenie gór i morza, czego najlepszym przykładem jest zniewalający pod każdym kątem Kotor. Wewnątrz jego murów tubylcy popijają w przydrożnych kawiarenkach aromatyczną czarną kawę bądź wiją się w kolejkach po ciepłe pieczywo w labiryncie wąskich alejek i klimatycznych skwerów. Zatoka Kotorska otoczona górami i przypominająca norweskie fiordy jest jednym z najbardziej fotogenicznych miejsc w Europie. Dorzućcie do tego piękne plaże, poczynając od tych piaszczystych ciągnących się kilometrami, a na dzikich, otoczonych skałami i drzewami kończąc, i już wiecie czemu nie można się oprzeć urokowi tego miejsca.

4. Grecja

Grecja to jedno z miejsc, w których zaskakujące doświadczenia nigdy się nie kończą – zawsze jest coś więcej do zobaczenia, spróbowania, odkrycia czy posmakowania. Dla tych, którzy zaś nie mieli okazji odwiedzić jeszcze Grecji, jest to kraj którego unikalna kultura i historia połączone z pięknem krajobrazów, na pewno na długo zapadną w pamięć. Teraz, gdy wiele się mówi o kryzysie w Grecji jest tym lepszy moment na jej odwiedzenie. W kraju niczego nie brakuje a miejscowi jeszcze gościnniej witają turystów, gdyż wiedzą, iż większość ich gospodarki opiera się na turystyce właśnie.

5. Włochy

Ostatnią naszą propozycją są Włochy. Ze stolicą nazywaną Wiecznym Miastem, trudno się dziwić, że kraj ten nie wychodzi nigdy z mody :) Po zeszłorocznej wystawie Expo w Mediolanie jest jeszcze lepiej przygotowany na napływ turystów z dalekich krańców świata. Z ukończoną renowacją Fontanny di Trevi, odrestaurowanym Koloseum oraz ogłoszonym przez Papieża Franciszka Jubileuszem Miłosierdzia, stolica il bel pease będzie na pewno jednym z topowych miejsc na mapie każdego podróżnika. W 2016 stwierdzenie, że wszystkie drogi prowadzą do Rzymu jest szczególnie prawdziwe.

* A na deser – Kuba

Na deser miejscówka nie do końca na studencką kieszeń, ale wyjątkowo aktualna. Od lat mówi się “teraz jest pora by pojechać na Kubę“, ale słowa te stają się zdecydowanie bardziej znaczące w obliczu odnowienia w zeszłym roku stosunków Amerykańsko-Kubańskich. Wynikający z nowej sytuacji politycznej wzrost turystyki, inwestycji oraz kultury konsumenckiej będą miały znaczący wpływ na całą wyspę. Już teraz pojawiają się w Hawanie nowe, ekscytujące bary, restauracje i galerie sztuki. Na ten czas stara Hawana jak i perełki wśród okolicznych wiejskich terenów pozostają w swojej pierwotnej formie… Nie można jednak liczyć, iż stan ten utrzyma się długo. Teraz naprawdę jest pora by pojechać na Kubę.

 

 

Jakie destynacje wybieracie na swoją podróż studencką w 2016 roku?

Share this post
  , , , , , , , , , ,


2 thoughts on “Destynacje na 2016 rok – 5 propozycji

  1. zostały tylko Rumunia i Kuba do odwiedzenia :D w tym roku wybieram wybrzeże Morza Czarnego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *