Masz pytania? Dzwoń! +48 7337-74-253

Zostań NINJA sportów zimowych!

Najlepsze szkolenia SKI / SNB tylko z SHAKE IT! Nasza Zimowa Akademia powstałą z myślą o Was i dla Was. W skrócie: zmieniamy podejście do szkoleń na wyjazdach i windujemy jakość na maxa! Dajemy Wam najlepszych instruktorów, kładziemy nacisk zarówno na praktykę jazdy jak i na teorię: wideorejestracja jazdy, lekcje z konserwacji sprzętu i wykłady teoretyczne. To i więcej tylko z SHAKE IT!

Zimowa Akademia SHAKE IT!

Zimowa odsłona szkoleń SHAKE IT! powstała dla Was, by pozytywnie wpływać na Wasz rozwój w zakresie ulubionej dziedziny zimowego sportu oraz na spojrzenie na śniegowy świat. Ze względu na to, że dbamy o najwyższą jakość naszych szkoleń i działań, skupiamy wokół siebie najlepszych ludzi, abym móc Wam przekazać jak najwięcej cennej wiedzy oraz wskazówek. Naszą pasją jest sport oraz oczywiście dobra zabawa, wychodzimy z założenia, że samodoskonalenie w tych tematach nigdy się nie kończy. Sport to czysta przyjemność, która pozwala realizować marzenia, hartuje ducha, a przede wszystkie daje ogromną dawkę przyjemności.

To nie wszystko!

Dodatkowo w trakcie naszych szkoleń znajdziecie możliwości jakich nie ma nigdzie indziej. Na wybranych wyjazdach jest możliwość zaobserwowania swojej jazdy dzięki wideorejestracji zjazdu, testowania najnowszego sprzętu SNB I SKI z górnej półki, zdobywania umięjętności samodzielnego serwisowania własnego sprzętu pod okiem specjalistów, czy zajęcia wieczorne z instruktorami w specjalnie przygotowanym do tego mini snow parku.

lista

NAJBARDZIEJ KOMPLEKSOWA ŚCIEŻKA SZKOLENIOWA

videochat

SZCZEGÓŁOWA VIDEO-ANALIZA JAZDY

ustawienia

LEKCJE Z SERWISOWANIA SPRZĘTU

champion

WIDOCZNE POSTĘPY KAŻDEGO DNIA

Stawiamy na ludzi: nasza kadra

Instruktorzy, którzy na stałe współpracują z nami to ludzie z pasją, ogromną wiedzą w swojej dziedzinie oraz świetną umiejętnością współpracy z innymi. Przebywanie z nimi grozi zarażeniem miłością do jednego lub więcej sportu zimowego. Ci ludzie cały czas pracują nad swoimi kwalfikacjami nie poprzestając się rozwijać, śledzą najnowsze trendy i aktualizują swoją wiedzę nawet poza sezonem. Posiadają wszelkie niezbędnę uprawnienia Polskiego Związku Narciarstwa, Stowarzyszenia Instruktorów i Trenerów Snowboardu oraz Ministra Sportu, Rekreacji i Sportu, aby móc Wam przekazać jak najwięcej i jak najlepiej – najświeższe informacje, standardy i wiedzę w zakresie jazdy na SKI i SNB. Do naszego zespółu instruktorów należą:

OLIWIA BOM
instruktor SKI / SNB

Jest absolwentką Krakowskiej AWF na kierunku Wychowanie Fizyczne oraz UJ na kierunku zarządzanie sportem. Jej przygoda ze sportem zaczęła się od treningów ju-jitsu, na które uczęszczała przez 9 lat. Od 11 roku życia, aż do matury była uczennicą Szkoły Sportowej, w której trenowała pływanie przez 4 lata reprezentując klub MKS Jordan Kraków. W okresie licealnym trenowała snowboard, a dokładniej konkurencję alpejską w Zakopiańskim klubie F2 Dawidek Team. Jej pasją są także skoki spadochronowe, które uprawia od 9 lat i przez krótki okres trenowała w klubie WKS Wawel Kraków.

Całorocznie pracuje jako instruktor pływania, w sezonie letnim zajmuje się nauką windsurfingu, a zimą pracuje jako instruktor snowboardu i narciarstwa. Sport to jej życie, pasjonuję się kitesurfingiem, jazdą na rolkach, ski touring, ultimate frisbee.

ROKSANA BOM
instruktor SKI / SNB

Roksana Bom, zbieżność zdjęć i nazwisk z Oliwią nie przypadkowa – to siostry bliźniaczki – również jest absolwentką AWF Kraków i Uniwersytetu Jagiellońskiego. Na co dzień uczy pływać w Krakowskiej szkółce, zimą szkoli na snowboardzie i nartach, a latem uczy pływać na windsurfingu. Od 9 lat skacze ze spadochronem, przez krótki okres była zawodniczką sekcji spadochronowej WKS Wawel. Jej hobby to od niedawna kite, jazda na rolkach, rowerze, chodzenie po górach, ski touring, belgijka, podróże, latanie w tunelu aerodynamicznym.

Ukończyła chyba wszystkie możliwe kursy, zdobywając wszystkie możliwe uprawnienia, jest instruktorem pływania, gimnastyki sportowej, snowboardu, windsurfingu, narciarstwa. Specjalizuje się w gimnastyce korekcyjnej, a dodatkowo posiada patent żeglarski, sternik motorowodny i jest ratownikiem WOPR.

RADOSŁAW BAR
Instruktor SNB

Pasjonat sportu z krwi i kości. Zapalony entuzjasta wszystkich możliwych desek. Absolwest AWF Katowice z tytułem mgr na wydziale Zarządzania Sportem i Rekreacją. Od najmłodszych lat spędza czas na stoku. Swoją przygodę jako instruktor zaczął w 2007 roku zdobywając uprawnienia Ministerstwa Sportu i Rekreacji ze specjalizacji Snowboard, rok później zdobył uprawnienia Stowarzyszenia Instruktorów i Trenerów Snowboardu. Od tego momentu realizował kolejne etapy wtajemniczenia w ten sport zimowy i obecnie sam może szkolić przyszłych instruktorów snowboardu. W połączeniu z jego umiejętnościami nawiązywania pozytywnych kontatków z ludźmi oraz energią do działania w każdych warunkach i okolicznościach, robi to z niego postać nietuzinkową w naszym zespole, którą na pewno warto poznać!

PAWEŁ GRABSKI
Instruktor SKI

Nasz narciarski maniak. Od dzieciństwa każdą wolną chwilę spędzał na dwóch deskach, a gdy już było za ciepło, żeby móc jeździć dalej, doszkalał się z teorii nowych technik jazdy na nartach, podkręcał swój sprzęt, żeby w kolejnym sezonie być jeszcze szybszy. Narty to całe jego życie, pochodzi z gór i jak na człowieka w górach innej drogi wybrać nie mógł. Zajęcia na stoku prowadzone przez Pawła to czysta radość z odrobiną szaleństwa. Jego dar przekazywania wiedzy nie ma sobie równych.

Na codzień student Politechniki Śląskiej na kierunku budownictwo. Drugą jego wielką pasją po nartach jest crossfit, który od kilku lat trenuje z pierwszymi osiągnięciami.

Programy szkoleniowe

Nasze programy szkoleniowe są zgodne z najbardziej wyśrubowanymi zaleceniami zarówno Stowarzyszenia Instruktorów i Trenerów Snowboardu jak i Polskiego Związku Narciarskiego. Dodatkowo rozszerzamy je o analizę video Waszej jazdy, praktykę serwisowania sprzętu czy część teoretyczną związaną z Waszą zajawką :)

Program szkolenia SNB opiera się na dyrektywach SITS-u (Stowarzyszenia Instruktorów i Trenerów Snowboardu). Wszystkie ćwiczenia odbywają się z zachowaniem najwyższych norm bezpieczeństwa pod okiem wykwalfikowanych instruktorów SITS-u. Każda prezetowana ewolucja jest w pierwszej kolejności gruntownie omawiana, prezentowana, a po zakończeniu części praktycznej na stoku, wykorzystując sprzęt do wideo rejestracji, analizowana w trakcie wieczornych zajęć teoretycznych.

POZIOM PODSTAWOWY

Podczas szkolenia  poznacie podstawowe zwroty snowboardowe:  dowiecie się m.in.   kto jest gooffy a kto regular, nauczycie się jak poruszać się z deską snowboardową. Poznacie również tajniki pierwszych ześlizgów, skrętu rotacyjnego czy skrętów ślizgowych. Poczynicie również pierwsze kroki w snowparku. W trakcie szkolenia wykorzystamy wideo analizę do poprawienia  swojej sylwetki na snowboardzie.

Szkolenie przeznaczone jest dla tych osób, które chcą rozpocząć swoją przygodę z deską snowboardową. Dla tych, którzy wreszcie zrozumieli, że narty są dla starych ludzi ???? dla tych, którzy wreszcie odpowiedzieli sobie na jedno bardzo ważne pytanie:  „Co chcą w życiu robić” i  chcą zacząć to robić.

Ilość osób w grupie: max. 4-8
Wymagania od uczestników: brak, opcjonalnie uśmiech na twarzy
Dostępność: na wszystkich zimowych wyjazdach

.

POZIOM ŚREDNIOZAAWANSOWANY

W trakcie zajęć, uczestnicy tego kursu skupią się na poprawie sylwetki, poznają różne możliwości wykonywania skrętu,  będą szlifować skręty ślizgowe i przede wszystkim  dowiedzą się czym są skręty cięte. Nowe triki fristajlowe na stoku i oczywiście zajęcia w snowparku, nie obędzie się bez jazdy na switch. Progres gwarantowany dzięki  profesjonalnej wideo analizie. Na stoku się nagrywamy, a w trakcie zajęć teoretycznych analizujemy na spokojnie poszczególne ewolucje.

Szkolenie przeznaczone dla osób, które wiedzą już co w życiu jest najważniejsze. Szkolenie dla tych, którzy już coś kumają, ale chcą być bardziej pro. Szkolenie przeznaczone przede wszystkim dla ludzi, którzy potrafią zjeżdżać na desce i korzystać z infrastruktury snowboardowej ale czują, że  to jeszcze nie jest Everest marzeń.

Ilość osób w grupie: max. 4-8
Wymagania od uczestników: umiejętności jazdy na snowboardzie
Dostępność: na wszystkich zimowych wyjazdach

POZIOM ZAAWANSOWANY

W ramach szkolenia poznamy wszystkie techniki skrętów ciętych jak również skręt kompensacyjny czy skręt cięty tyłem. Uczestnicy zgłębią tematy  ewolucji w snowaparku i śmigania po boxach czy poręczach. Trochę czasu spędzą też wieczorem przed ekranem rzutnika oglądając swoje poczynania na stoku i analizując poszczególne elementy.

Szkolenie przeznaczone dla tych, którzy czują się na desce jak ryba na rowerze albo może nawet jak ryba w wodzie. Szkolenie dla tych, którzy chcą być jak snowboardowy Tommy Lee Jones w ściganym. Szkolenie więc dla tych, którzy kumają, mają zajawkę ale chcą się dalej rozwijać.

Ilość osób w grupie: max. 4-8
Wymagania od uczestników: b. dobrej umiejętności jazdy na snowboardzie
Dostępność: na wszystkich zimowych wyjazdach

Przygotowany program szkolenia oparty jest na wskazówkach i zaleceniach Polskiego Związku Narciarskiego. Wszystkie ćwiczenia odbywają się z zachowaniem najwyższych norm bezpieczeństwa pod okiem naszych wykwalfikowanych instruktorów. Każda prezetowana ewolucja jest w pierwszej kolejności gruntownie omawiana, prezentowana, a po zakończeniu części zajęć na stoku wykorzystując sprzęt do wideo rejestracji, analizowana w trakcie wieczornych zajęć teoretycznych.

POZIOM PODSTAWOWY

Podczas szkolenia poznacie narciarskie ABC. Nauczycie się poruszania na nartach w terenie płaskim, pierwszy raz skonfrontujecie się ze stokiem. Nauczycie się bezpiecznie upadać i co najważniejsze wstawać ;) dowiecie się dlaczego frytki i pizza to posiłek, od którego każdy narciarz zaczynał swoją przygodę z białym szaleństwem oraz czemu pług można spotkać częściej na stoku niż na drodze.

Szkolenie przeznaczone dla osób które nie miały nigdy okazji poznać najbardziej urokliwego sportu zimowego jakim jest narciarstwo, ale swój błąd zrozumiały i chcą go naprawić.

Ilość osób w grupie: max. 4-8
Wymagania od uczestników: brak, opcjonalnie uśmiech na twarzy
Dostępność: na wszystkich zimowych wyjazdach

POZIOM ŚREDNIOZAAWANSOWANY

Podczas szkolenia będziecie udoskonalać technikę skręcania, poczynając od skrętów dostokowych ślizgowych i ciętych po równoległe na krawędziach. Nauczycie się jazdy w każdych warunkach terenowych, także poza trasą, z zachowaniem pełnej kontroli i bezpieczeństwa. Poprawicie swoją sylwetkę oraz styl dzięki szczegółowej wideoanalizie i indywidualnych konsultacjach.

Szkolenie przeznaczone dla osób, które dwie deski już miały na nogach i wiedzą co z nimi zrobić! Program stworzony dla osób, które chcą czerpać pełną radość z zimowego szaleństwa rozwijając swoją technikę. Progres i zadowolenie gwarantowane.

Ilość osób w grupie: max. 4-8
Wymagania od uczestników: umiejętności jazdy na nartach
Dostępność: na wszystkich zimowych wyjazdach

POZIOM ZAAWANSOWANY

W ramach zajęć poznamy wszystkie techniki skręcania w tym najtrudniejsze skręty równoległe długie oraz krótkie, kończąc na śmigu. Uczestnicy szkolenia zakosztują amatorskiej jazdy sportowej, spompują uda na muldach oraz zanurzą się w glębokim puchu. Zwieńczeniem kursu będzie zarejestrowanie na taśmie filmowej jazdy synchronicznej całej grupy.

Szkolenie przeznaczone dla prawdziwych zajawkowiczów, którzy klasę chcą pokazywać nie tylko na stoku, ale także poza nim. Dla osób, które wiedzą kto to Bode Miller, Shane McConkey czy Tom Wallish. Dla narciarzy, którzy są twardzi i nie boją się pracy nad sobą. Pamiętaj – idziesz na własną odpowiedzialność, ale nie pożałujesz!

Ilość osób w grupie: max. 4-8
Wymagania od uczestników: b. dobrej umiejętności jazdy na nartach
Dostępność: na wszystkich zimowych wyjazdach

Szkolenie ma na celu nauczenie oraz udoskonalenie umiejętności narciarskich z zakresu poruszania się poza trasą i w snowparku. Przygotowane dla was będą takie elementy programu jak: szkolenia na stoku oraz poza nim, naukę posługiwania się sprzętem lawinowym oraz skiturowym, serie wykładów związanych z autoasekuracją, bezpieczeństwem w górach, lawino znawstwem, psychologią sportu.

Ilość osób w grupie: max. 4-6
Wymagania od uczestników: znajomowść lawinowego ABC, b. dobrej umiejętności jazdy na nartach
Dostępność: tylko na wybranych wyjadach, zapytaj o szkolenie w mailu lub zadzwoń do SHAKE IT!

CZĘŚĆ PRAKTYCZNA

Zajęcia realizowane codziennie, podzielone będą na dwa bloki: 2 godziny zajęć na trasie oraz 2 godziny zajęc poza trasą.

CZĘŚĆ TEORETYCZNA

Wykłady realizowane popołudniu, czas trwania około 1 godziny dziennie. Tematy:

  1. Pierwsza pomoc w górach
  2. Prezentacja sprzętu lawinowego , przygotowanie wypadu pozatrasowego
  3. Rodzaje lawin, śniegu , zasady poruszania się w terenie zagrożonym zejściem lawiny
  4. Idea jazdy poza trasą, teoria, a praktyka
  5. Podsumowanie najważniejszych rzeczy, wymiana doświadczeń, pytania indywidualne

Masz więcej pytań o szkolenia?